Osobní produktivita
Zobrazuji č. 1 až 10 z celkem 11 dokumentů na téma Osobní produktivita:
18. 8. 2015 — K rychlému dokončení vleklých projektů existuje v některých případech překvapivě snadné řešení a ověřený model spolupráce. Stačí si říct kouzelná slova “tohle nefunguje dobře, takhle to dál nejde” a přizvat k projektu další osobu, které budete pravidelně skládat účty.
14. 2. 2014 — Řídíte projekty špatně nebo dobře? Většinou je ještě co zlepšovat. Jenže sám sebe člověk zhodnotí jen omezeně, brání mu v tom ješitnost, zaujatost, zachování zdravého sebevědomí a koneckonců…proč zbytečně rozpitvávat vlastní chyby? Ostatní zase vaše projekty a situaci neznají detailně, takže se jejich kritika snadno odmítá. Chcete ale zůstat zakukleni pohodlně v šedém průměru? Upřímná otevřenost k impulzům z vnějšku je zkrátka nutná pro průběžné zlepšování.
7. 4. 2013 — Je více důvodů, proč některé projekty trvají mnohem déle, než by se dalo stihnout. My se podíváme na syndrom štafetového kolíku a představíme nejúčinnější první pomoc.
27. 11. 2012 — Méně je někdy více. Je snadné mít velké oči, ale dejte si pozor, abyste ukousli takové sousto, jaké dokážete sníst. Pokud hrozí, že se rozmáchnete až moc, rozvrhněte si projekt tak, abyste včas rozhodli, kdy jej ukončit a aby z něj i tak byly pokud možno nějaké využitelné výstupy.
22. 8. 2012 — Bez rozdělení rolí a odpovědnosti nejspíše vaše loď s názvem Projekt daleko nedopluje. S tímto uvědoměním nemusíte řešit falešné dilema, jestli své projekty stavět více na kolektivním nadšení nebo na důkladném rozdělení odpovědnosti. Nejrychleji poplujete, když využijete obojí.
6. 6. 2012 — Večerníčková dvojice Pat a Mat se vždycky hodně nadře, ale efektivně se jim daří jenom pobavit publikum, rozhodně ne realizovat cíle jejich kutilských miniprojektů. Podobně neefektivně se dají řídit i jiné projekty, akorát se tomu zaměstnanci nemůžou tak otevřeně smát, aby nedostali padáka. Rozdíly v efektivitě různých projektových týmů jsou prostě obrovské.
26. 3. 2012 — Okamžik, kdy se rozhodnete pro realizaci konkrétního projektu, je magický a předurčující. Existuje rčení „řekni mi co čteš a já ti řeknu, jaký jsi“. Pojďme se inspirovat tímto rčením a prohlásit: „Řekni mi, jaké projekty sis vybral k realizaci, a já ti řeknu, kde bys mohl být za několik let“.
9. 1. 2012 — Existuje jen pár pravidel, které lze vztáhnout na jakýkoliv projekt. Těch několik, které existují, by měla dodržovat každá firma, která chce být úspěšná. I přesto se často nedodržují, což má nepříznivý dopad na úspěšnost projektů.
15. 8. 2010 — Společnost Gartner vydala odhad, jak by se mohl vyvíjet styl a způsob práce do roku 2020. Projektové řízení budeme potřebovat nejspíše stále více.
24. 11. 2009 — Kniha Mít vše hotovo popisuje nekomplikovaný přístup k plánování projektů, který bude laikům bližší než metody popsané v knihách o projektovém řízení. Je však vhodné doplnit jej o některé aspekty nejlepší praxe projektových manažerů.
Odběr novinek
Chcete-li být stručně upozorněni na nové články a aktuality, přidejte si RSS kanál tohoto webu do čtečky zpráv nebo přihlaste svou emailovou adresu k odběru novinek přibližně jednou měsíčně:
Ochrana soukromí: Vaše emailová adresa zůstane zachována v naprosté tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnuta. Novinky jsou zasílány formou stručného textového emailu jednou nebo maximálně dvakrát měsíčně. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu uvedeného na konci každého emailu.
2024 © Ing. Mira Vlach – Všechna práva vyhrazena